Futbol Çayırlarının Sınıflandırılmasının Avantajları Nelerdir?

- Feb 14, 2020-

Soğuk mevsim çim sahaları ve sıcak mevsim çim sahaları olarak ikiye ayrılır. Farklı mevsimlerde ve farklı mekanlarda farklı çim kullanılmaktadır.

Çin

Kuzey Çin'de, soğuk mevsim çim sahaları genellikle Poa pratensis L gibi stadyumlar inşa etmek için kullanılır.

Futbol çim

Futbol çim (2 adet)

Çok yıllık çimi (Lolium perenne L.), Festuca arundinacea L., vb. Festuca arundinacea, Çin stadyumlarında, özellikle düşük işletme maliyetleri olanlarda çok yaygındır. Soğuk mevsim çim çimenlerinde en kuraklığa dayanıklı ve çiğnemeye dayanıklı çim türüdür. Çok çeşitli toprak tipleri, zayıf tolerans, gübre tepkisine duyarlılık ve iyi tuz ve alkali direncine sahiptir. Düşük yönetim seviyesi ve kötü toprak kalitesine sahip tarla için ilk tercih edilen çim türüdür. Buna karşılık, çok yıllık çimi çok daha hassas ve düşük sıcaklığa duyarlıdır, ancak çiğneme durabilir ve hızlı büyüyebilir. Anahtar, yetiştirilen çimlerin yumuşak dokusudur.

Güney Çin'de, sıcak mevsim çim sahaları genellikle Cynodon dactylon (L.) pers., Zoysia japonica Steud gibi stadyumlar inşa etmek için kullanılır. Birincisi, ince doku, güçlü yeşil renk ve çiğneme direncine sahip, güneydeki çeşitli sahalarda, golf yeşilliklerinde ve parklarda yaygın olarak kullanılan sıcak mevsim çim çimenlerinin "baskın çim türleri" olarak bilinir. Zoysia'ya gelince, çok "egzersize dayanıklı", kuraklığa dayanıklı, aşınmaya dayanıklı ve çiğneme dayanıklı, iyi elastikiyete sahiptir. Bununla birlikte, kısa yeşil dönemli sert yapraklar da vardır.

Avrupa ve Amerika

Aslında, Avrupa, Güney Amerika ve diğer "futbol gelişmiş ülkelerinde" kullanılan çim çimenleri türler açısından Çin'de kullanılanlarla aynıdır. 2014 yılında, Brezilya dünya kupası bir istisna değildir. Yabancı liglerin çiminin neden halıya benzediğine göre, bazı yerel mahkemeler sebze tarlaları gibi, bu bakım sorunu veya doğru çimin seçilememesinin sebebidir. [1]

Suni çim editörü

karakteristik

1. Yüksek simülasyon, yumuşak çim elyaf, cilde az hasar;

2. güçlü aşınma direnci, uzun ömürlü;

IQI futbol çiminin mükemmel proje örneği

Mükemmel proje IQI futbol çim vakaları (5)

3. It UV dayanıklı, korozyona dayanıklı, küf dayanıklı, çevre dostu, kirlilik içermeyen ve solmaz;

4. Futbolun hızı ve esnekliği doğal çim ile neredeyse aynıdır;

5. İyi hava geçirgenliği ve drenaj performansı;

6. Mükemmel çekiş, böylece sporcular top hareketinin yönünü doğru bir şekilde belirleyebilir;

7. Birkaç dikiş ve iz yok.

Özellikler

Satır aralığı: 3/4, 1/2, 3/8 inç

Çim yüksekliği: ağ 40, 50, 55, 64mm (+ - 2mm)

Rulo genişliği: 4.00m (+ - 2mm)

Malzeme: yüksek direnç polietilen çim elyaf

Tutkal: stiren bütadien lateks

Uluslararası standart futbol sahası suni çim

Uluslararası standart futbol sahası suni çim

avantaj

1. mükemmel performans suni çim mükemmel esneklik ve gerçek çim duygu, ve vardır doğal çim hissi kullanıldığında yapay çim. Özellikle, suni çimin spor yoğunluğu toleransı, doğal çim ile kıyaslanamaz. Ürün, solma, deformasyon, dayanıklılık ve yenilik olmadan gün boyu kullanılabilir.

2. Spor sağlığını sağlamak için suni çim, toksik olmayan polimer malzemelerden yapılır, bakteriler, küfler ve virüsler parazit olamaz. insanlar

Futbol çim

Futbol çimenler (3 adet)

Çim döşeme insan vücudu ve toprak yüzeyi arasındaki doğrudan teması izole eder ve toprağın insan vücudunu kirletmesini önler. Suni çim görünümü pürüzsüz ve yumuşaktır ve sporcular doğal otlakların güvenliğini ve rahatlığını hissedebilirler.

3. Çimento veya asfalt beton temel üzerine döşenmesi kolay, temel suni çim geçirgenliği çeşitli için uygundur, temel gereksinimleri yüksek değil, çatlama korkuyor.

4. Basit suni çim günlük bakım gibi yeniden bakım, kırpma, sulama, gübreleme, ayıklayacaktır, haşere kontrolü, vb gibi birçok bakım çalışmaları gerekmez, sadece çok su ve bakım kaydedebilirsiniz kir kaldırmak için su yıkama gerekir maliyeti her yıl ve günlük bakım basit.

Uygulama kapsamı

Futbol kulüpleri, stadyumlar, kolejler ve üniversiteler, ilk ve orta dereceli okullarda profesyonel futbol sahalarının yanı sıra profesyonel futbol takımlarının rekabet ve eğitim alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.