Futbol Jimnastiğine Özel Giriş

- Feb 14, 2020-

Poa pratensis, Gramineae'deki Poa'nın çok yıllık otsu bir bitkisidir ve soğuk mevsim çim çimenlerine aittir. Yoğun bir ağ yapısı oluşturmak için birçok seyrek rizomu birbirine bağlayan seyrek rizomlara sahip çok yıllık bir çimdir. Çim orta doku, yüksek yoğunluklu, güçlü serpme kabiliyeti, mükemmel rejenerasyon, güçlü adaptasyon ve yüksek soğuk direncine sahiptir. Bu nedenle, çim kuzeybatı, Kuzey ve Kuzeydoğu Çin ve diğer serin ve nemli alanlarda ve geçiş iklim bölgelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Poa pratensis

Poa pratensis

Çok yıllık çavdar Gramineae Ryegrass önemli bir soğuk mevsim otudur. Gelişmiş kök sistemi avantajları vardır, güçlü yeke yeteneği, hızlı çim şekillendirme hızı, çiğneme direnci ve böylece. Çim çimen olarak yaygın olarak kullanılır. Buna ek olarak, çok yıllık çimi, yoğun lifli kökleri, yumuşak dokusu ve iyi yoğunluğu olan çok yıllık seyrek küme çimidir. Ancak soğuk direnci zayıftır, düşük sıcaklık stresine karşı en hassas soğuk mevsim çim sahası olarak kabul edilir. Kış ve yaz aylarında şiddetli soğuk olmayan serin ve nemli alanlar için uygundur ve çok çeşitli toprak tipleri için uygundur.

çimi

çimi

Uzun boylu çayır otu, yurtiçinde ve yurtdışında yaygın olarak kullanılan ana soğuk mevsim çim sahalarından biri olan Gramineae'de çok yıllık bir çayır otudur. İyi gelişmiş kök sistemi, güçlü toprak sabitleme yeteneği, geniş uyarlanabilirlik, iyi dayanıklılık, olağanüstü hastalık direnci, kuraklık direnci, ısı direnci, gölge toleransı, kolay çim ve diğer özellikleri oluşturmak için, uzun boylu çayır her türlü spor sahaları, çim çiftlikleri, avlular, park yeşil alanları, eğimli yeşil alanlar ve dikey yeşillendirme ve hatta toprak erozyonu ve diğer çim inşaatına eğilimli alanlarda bile. Uzun boylu çayır, gelişmiş ve yoğun kök sistemine sahip çok yıllık seyrek bir çimdir. Bitki kısa köksapa sahiptir veya köksap yoktur ve gövde genellikle diktir. Ayrıca soğuk mevsim çim çiminde en kuraklığa dayanıklı ve çiğnemeye dayanıklı çimdir. Buna ek olarak, çok çeşitli toprak türlerine uyum sağlar, yoksulluğa ve inceliğe dayanıklıdır, gübre tepkisine duyarlıdır ve iyi tuz ve alkali direncine sahiptir. İyi bir futbol sahası çim çimidir ve aynı zamanda düşük yönetim seviyesi ve kötü toprak kalitesine sahip saha için ilk tercihtir.

Uzun çayır

Uzun çayır

Bermudagrass gelişmiş stolon ve köksap ile çok yıllık sıcak mevsim çim çim olduğunu. İnce dokusu, kalın yeşil rengi, hızlı çim şekillendirme hızı ve çiğneme direnci vardır. Yaygın spor çim, golf yeşil, dinlenme aktivite sitesi, parkı, bahçesinde yeşillendirme, vb "sıcak çim çim" ana çim "olarak bilinir. Çimlerin ince ve sert lifli kökleri ve rizomları vardır ve stolon yerde 2 metreye kadar ulaşabilir. Ayrıca sıcak mevsimde futbol sahası yapımı için en yaygın kullanılan çim türlerinden biridir.

bermuda

bermuda

Zoysia, Asya, Afrika ve Avustralya'nın kıyı bölgelerinde yaygın olarak dağıtılan Polygonum Gramineae'nin bir alt ailesidir. Bu önemli sıcak mevsim çim çim biridir. Çim, ekolojik restorasyon, toprak ve su tasarrufu vb. Ancak sert yaprakları ve kısa yeşil dönemi nedeniyle kullanımını da etkiler.