Doğal Çim, Suni Çim ile karşılaştırıldığında İyi Performans

- Jan 14, 2020-

Doğal çim, suni çim ile karşılaştırıldığında iyi performans


1. mükemmel performans suni çim mükemmel esneklik ve gerçek çim hissediyorum, ve suni çim hareketi doğal çim hissi vardır. Özellikle, suni çim, doğal çim ile eşsiz bir spor yoğunluğu toleransına sahiptir. Ürün 24 saat kullanılabilir, solmaz, deforme olmaz, dayanıklı ve genellikle yeni.


2. Spor sağlığını sağlamak için Suni çim toksik olmayan polimer malzemelerden yapılır ve bakteriler, küfler ve virüsler parazit olamaz. Suni çim döşenmesi, insan vücudu ile toprak yüzeyi arasındaki doğrudan teması izole eder ve insan vücuduna toprak kirliliğini önler. Suni çim pürüzsüz ve yumuşak bir görünüme sahiptir ve sporcular doğal çim sahada oynarken güvenliği ve rahatlığı hissedebilirler.


3. Nefes alabilen ve geçirgen, çimento veya asfalt beton temel üzerine döşenmesi kolay temel suni çimler için uygundur, temel gereksinimleri yüksek değildir ve çatlamadan korkmazlar.


4. Basit günlük bakım Suni çim , yeniden tasarruf, kırpma, sulama, gübreleme, ot kaldırma, böcek haşere önleme, vb gibi birçok bakım çalışmalarına ihtiyaç duymaz. Her yıl su ve bakım maliyetleri ve basit günlük bakım.


Suni çimin kökeni


Suni çim 1960'larda ortaya çıktı. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Amerikan futbol sahalarında kullanılmıştır. Suni çim PP (polipropilen) veya PE (polietilen) ve PP ve PE kopolimerlerinin bir karışımından oluşan bir elyaftır. Bir dokuma makinesi tarafından işlendikten sonra, elyaf altta yatan malzeme üzerine dokunur ve elyaf, belirli uzunluklara göre düzlük ve rahatlık sağlamak için belirli özelliklere göre kesilir.


Suni çim lifinin yapısı doğal çimlerin bitki şeklini ve rengini taklit eder. Gelişmiş sentetik lifler ultraviyole ışınlarına dayanma özelliğine sahiptir ve özel malzemeler (PP, PE) benzersiz sürtünme ve dayanıklılık sağlar. Doğal çim ile karşılaştırıldığında, sporcuların en iyi duruma girmesi daha uygundur ve uzun süreli yüksek frekanslı kullanımın etkisi doğal çimden çok daha iyidir.


Suni çim , doğal çimden daha ekonomiktir. Doğal çimler budama, sulama ve gübreleme gibi günlük bakıma ihtiyaç duyarlar ve hizmet ömürleri 2 ila 4 yıldır. Suni çimin hizmet ömrü yaklaşık 8 ila 12 yıldır. Sadece gövdelerin enkazını düzenli olarak çıkarmak ve gövdelerin dik durması için dolguyu süpürmek gerekir.


Dayanıklılık açısından, doğal çim sınırlı kullanım yoğunluğuna dayanabilir. Haftada 5'ten fazla etkinlik düzenlemek uygun değildir ve sadece yağmur ve karda ertelenebilir. Doğal çim, büyük kamu etkinlikleri gibi aşırı rekabetçi olmayan faaliyetler için de uygun değildir. Suni çim 24 saat kullanılabilir, kullanım sıklığında bir kısıtlama yoktur ve beyzbol gibi diğer rekabetçi sporlar için de kullanılabilir. Suni çim üzerinde bazı grup etkinlikleri veya büyük sergiler de düzenlenebilir.