Suni Çim Sıcak Yaz Sıcağını Engellemek İçin Yeni Bir Silah

- Jan 16, 2020-

Yaz en sıcak olduğunda, Temmuz ayında kuyruk ve Ağustos ayında ön eksi sıcak günlerdir. Ülkenin tüm bölgeleri barbekü moduna girdi. Açık havada daha çok büyük bir fırın gibidir. Bazı bölgelerdeki en yüksek sıcaklık 40 dereceye ulaştı ve ortalama sıcaklık da 36'dan fazla, soğuktan nasıl kaçınılacağı birçok insan için en önemli öncelik haline geldi. Öğlen özel sıcak güneşi, en üst katta yaşayan sakinleri son derece rahatsız ediyor. İç havasız, sıcak ve havalandırılmamış. Sadece klima ile soğutulabilir. Klimayı günde 24 saat kullanırsanız, elektrik faturası tekrar ekonomik bir yük haline gelecektir. Peki hem soğutma hem de elektrik faturalarından nasıl tasarruf edebiliriz? Bu çatıyı yalıtmak için!


Daha sonra yaygın olarak kullandığımız birkaç ısı yalıtımı türü vardır. Ya zemine içi boş bir tabaka ekleyin veya binanın tepesine bir yalıtım malzemesi tabakası uygulayın, ancak bugün herkese önerdiğimiz yalıtım yöntemi geleneksel yalıtım yöntemi değildir. Suni çimin binanın tepesine döşenmesi. Suni çim su geçirmez, ısıya dayanıklı ve soğuğa dayanıklı, yaşlanma karşıtı, hızlı drenaj ve kurulum çok basittir. Isı yalıtım etkisi beklentilerin çok üzerindedir. Hem peyzaj hem de ısı yalıtımı, bir taşla iki kuş öldürüyor.


Neden geleneksel yalıtım yöntemlerini seçmiyorsunuz? İlk yöntem zemine içi boş bir tabaka eklemektir. Bu tür ısı yalıtım yönteminin bir dezavantajı vardır. Çatıda bazı temel rekonstrüksiyon gerektirir ve suyun çatıda birikmesi, bazı bakteri ve sivrisineklerin yetiştirilmesi kolaydır. Özellikle, çocuklu aileler, bazı alerjilere ve diğer olumsuz koşullara neden olan uçan böcekler tarafından kolayca ısırılır. İkincisi, çatıyı bir miktar toprakla doldurmak ve bazı çiçekler ve bitkiler dikmek ve soğuma etkisini elde etmek için çatıda su depolama tankı gibi bir kap oluşturmaktır. Bu yöntem aslında daha yaygın bir yöntemdir. Birçok aile bu yöntemi kullanır, ancak bu yalıtım yöntemi evin su sızıntısını ve yük taşıyıcısını dikkate almalıdır, çünkü bu toprak suni çim değildir ve suni çimden çok daha ağırdır. Suni bir çim metrekare başına sadece 3 kilogramdır, ancak 500 piksel daha yüksektir. Bir metrekarelik toprak yaklaşık 100 kilogram ağırlığındadır, bu da büyük bir fark yaratır. Diğeri su sızıntısı sorunu, özellikle bazı eski evler. Bu su sızıntısı sorunu ciddiye alınmalıdır. Uzun süre suya batırmak evde kolayca su sızmasına neden olabilir. Evin içindeki duvarlar yavaşça kararır. Sık su sızıntısı da duvarın düşmesine neden olur, Evin görüntüsünü etkiler ve ayrıca yenilenmesi gerekir